Lokalizacja

Grzybowo to atrakcyjne przedmieścia Kołobrzegu

Grzybowo z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Trudno się temu dziwić,
ponieważ wyjątkowa lokalizacja tego miejsca zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających gości.

Zatoka Grzybowska tworzy linię brzegową, rozciągającą się na 7 km. Jej kształt sprawia, że temperatura wody jest o kilka stopni cieplejsza w porównaniu do pobliskich wód morskich, a dodatkowo jest tam szczególny mikroklimat z niewielkimi falami morskimi.

Pobliskie wydmy otoczone są lasami sosnowymi, które wspólnie tworzą unikalną przestrzeń. W sezonie turystycznym plaże przyciągają całe rodziny spragnione morskich kąpieli w słonecznej aurze. Tym bardziej, że Grzybowo wyróżnia spośród reszty nadmorskich kurortów atmosfera, pozwalająca na pełen relaks.

Bliskość plaży, a także lasów znajdujących się w zasięgu wzroku od naszych apartamentów,
zachęcają do spędzenia wolnego czasu na łonie natury.

9L4A6860

Jesienią i zimą zaś turyści cieszą się spacerami, korzystając z nadmorskiego powietrza pełnego jodu. Szerokie plaże przemierzane są przez całe rodziny, które wypatrują skarbów oferowanych przez Bałtyk, ponieważ zatoka obfituje w bursztyny. Pojawiają się one na plaży najczęściej po sztormach, nasilających się właśnie w okresie jesienno-zimowym.

Grzybowo w opinii turystów uznawane jest za przedmieścia Kołobrzegu. Wystarczy zaledwie kilka chwil, aby od naszych apartamentów dotrzeć do jego centrum. Główną perełką „Perły Bałtyku” jest odwiedzane przez tysiące gości, molo.

Latarnia Morska Kołobrzeg

15 min. autem

Znajduje się ona w centrum miasta, w miejscu dawnego fortu i stanowi ciekawostkę turystyczną. Z góry, mierzącej 26 metrów latarni morskiej, można podziwiać morze oraz panoramę Kołobrzegu. Przy okazji można się powspinać na latarnię.

Plaża

9 min. pieszo

To miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe dostępne o każdej porze roku. Morskie kąpiele, opalanie się czy długie spacery to tylko część przyjemności, które oferuje plaża w Grzybowie.

Windsurfing i kitesurfing

12 min. autem

Osoby poszukujące nadmorskich aktywności z pewnością zainteresuje możliwość nauki windsurfingu lub kitesurfingu. Jest kilka szkółek oferujących profesjonalne kursy nauki pływania na desce. Również amatorzy żaglówek znajdą coś dla siebie.

Spływ kajakowy

7 min. autem

Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas nad wodą, spływ kajakowy po Parsęcie powinien być nie lada gratką. Trasę można rozpocząć na jednym z kilku etapów, a zakończyć ją w przystani jachtowej w Kołobrzegu. Poza podziwianiem okolicznej przyrody, w trakcie spływu można podziwiać też m.i.n.: pozostałości fortyfikacji Baterdau czy też inne militaria w okolicach Kołobrzegu.

Rejs statkiem

15 min. autem

Kto nie chciałby choć raz przeżyć morskiej przygody? Osoby odwiedzające Kołobrzeg mogą skorzystać z namiastki takiej wyprawy, wybierając się w rejs po Bałtyku.

Molo

14 min. autem

To obowiązkowy punkt dla każdego turysty odwiedzającego Kołobrzeg. Molo jest otwarte przez cały rok. Dzięki temu każdy ma możliwość bezpiecznego wejścia w głąb morza i podziwiania jego piękna.

Park rozrywki

10 min. autem

Park rozrywki "Dziki Zachód" to miejsce dla całej rodziny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na odwiedzających czekają tam m.in.: wioska indiańska, mini zoo czy western city, gdzie można poczuć klimat dzikiego zachodu.

Nadmorski Szlak Hanzeatycki

1 min. rowerem

Na fanów jednośladów czeka prawdziwa perełka. Rowerowy szlak rozciąga się po całym pasie nadmorskim, a swoją przygodę można rozpocząć w Grzybowie i skierować się do Kołobrzegu. Wybierając się na wycieczkę kołobrzeskim etapem Nadmorskiego Szlaku Hanzeatyckiego, można zobaczyć wiele ciekawych budynków, jak Baszta Lontowa czy Kamienica Schliffenów.

Marina Solna

10 min. autem

Jest to szczególne miejsce na mapie Kołobrzegu. Warto wybrać się tam na spacer wzdłuż portu morskiego, w którym cumują piękne jachty z całego świata. Latem w marinie odbywają się imprezy sportowe, a także przygotowywana jest Portowa Strefa Chilloutu.

Budujemy najwyższej jakości apartamenty nadmorskie, kierując się istotnymi wartościami zarówno w biznesie, jak i w relacjach z klientami. Mamy przygotowane indywidualne rozwiązania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagające gusta. Przy pomocy innowacyjnych technologii, realizujemy dla Was unikatowe osiedle, posiadające szeroki wachlarz udogodnień.