Zainwestuj

Nadmorskie tereny to atrakcyjna lokalizacja dla nieruchomości stanowiącej przyszłą inwestycję. Decydując się na kupno apartamentu, zyskają Państwo możliwość zarabiania na wynajmie własności. Nie tylko latem, ale przez cały sezon, który z Baltic Season trwa okrągły rok. Zysk z takiego zakupu jest długoterminowy. Jest to dużo bardziej opłacalna inwestycja w porównaniu m.in. do lokaty bankowej czy obligacji skarbowych! Miłośnicy morskich kąpieli coraz chętniej wolą spędzać wakacje na plaży położonej nieco bardziej na uboczu od popularnych miejsc turystycznych. Takim miejscem jest właśnie Zatoka Grzybowska.

Grzybowo dzieli od Kołobrzegu zaledwie 6 km. To oznacza, że nadmorska miejscowość stanowi naturalne przedmieścia jednego z najbardziej popularnych wśród turystów miast położonych nad Bałtykiem. To jedna z niewielu gmin cieszących się turystami przez cały rok. Popularność Kołobrzegu nie jest pustym hasłem, przemawiają za tym konkretne liczby.

0 %

obłożenie miejsc noclegowych
w skali roku

0 tys

noclegów w gminie Kołobrzeg
07-08.2021 r. (1. miejsce)

0 tys

turystów w gminie Kołobrzeg
07-08.2021 r.

0 %

szacowana średnia
stopa zwrotu

0

możliwa cena wynajmu
w okresie wakacyjnym 

0 dni

gmina Kołobrzeg jako jedna z niewielu gmin całorocznych

Osoba fizyczna, która decyduje się na kupno apartamentu, może również uzyskać zwrot podatku VAT. To wszystko dzięki świadczeniu usług najmu, które nie rodzi obowiązku podjęcia działalności gospodarczej.

Aby uzyskać zwrot podatku VAT należy:

  • zarejestrować się w swoim urzędzie skarbowym jako czynny podatnik VAT na formularzu VAT-R (najpóźniej przed wpłaceniem zaliczki),
  • ujmować w ewidencji zakupu VAT wszystkie faktury otrzymane od dewelopera (po wpłaceniu zaliczki i każdej następnej raty) oraz składać comiesięczne lub kwartalne (do 25. dnia po zakończeniu miesiąca lub kwartału) deklaracje VAT-7, wraz z comiesięczną lub kwartalną deklaracją podatkową, składać wniosek o zwrot podatku w terminie 180 dni lub wniosek o przyspieszenie terminu zwrotu do 60 dni (wymaga to jednak ustanowienia zabezpieczenia majątkowego),
  • zwrot jest dokonywany przez urząd skarbowy w terminie 180 dni (lub 60 dni) od złożenia wniosku na rachunek bankowy, który został wskazany w zgłoszeniu rejestracyjnym NIP- 7 (ZAP-3).

Osoba fizyczna, która prowadzi działalność gospodarczą i chce odliczyć VAT od zakupionego apartamentu, musi posiadać status podatnika VAT. W zależności od odpowiedniego statusu:

  • Jeżeli posiadasz status czynnego podatnika VAT, możesz odliczyć podatek z tytułu wydatków poniesionych na jego zakup w miesiącu (kwartale) otrzymania faktury, dokumentującej poniesione koszty.
  • Jeżeli dotychczas korzystasz ze zwolnienia od opodatkowania VAT, należy zrezygnować z tego zwolnienia i złożyć zgłoszenie rejestracyjne VAT-R. Warunkiem wspomnianej rezygnacji jest złożenie naczelnikowi urzędu skarbowego zawiadomienia w formie pisemnej przed początkiem miesiąca, w którym nastąpi rezygnacja ze zwolnienia. Zawiadomienie należy złożyć przed początkiem miesiąca, w którym nastąpi wpłata pierwszej zaliczki, najlepiej przed podpisaniem przedwstępnej umowy kupna apartamentu.

Podobnie jak w przypadku osób fizycznych, nie prowadzących działalności gospodarczej, zwrot podatku VAT następuje w terminie do 180 dni od daty złożenia deklaracji.

Budujemy najwyższej jakości apartamenty nadmorskie kierując się istotnymi wartościami zarówno w biznesie, jak i w relacjach z klientami. Mamy przygotowane indywidualne rozwiązania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagające gusta. Przy pomocy innowacyjnych technologii, realizujemy dla Was unikatowe osiedle, posiadające szeroki wachlarz udogodnień.